Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ

ΠΡΑΞΗ ΚΡΙΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ 2020
Παρασκευή, 21 Φεβρουάριος 2020 11:43

Πράξη 7η

Θέμα: «Κρίση Προσφορών Ταξιδιωτικών Γραφείων»

Στα Τρίκαλα, σήμερα, 20 Φεβρουαρίου 2020, ημέρα Πέμπτη και ώρα 13:00΄, στο Γραφείο της Διευθύντριας του 4ου ΓΕΛ Τρικάλων «Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης», κ. Μαριάννας Αποστόλου παρουσιάστηκαν οι παρακάτω υπογραφόμενοι που αποτελούν την επιτροπή κρίσης προσφορών ταξιδιωτικών γραφείων, που συστάθηκε με την υπ’ αριθμ. 6/20-02-2020 πράξη της Δ/ντριας του Σχολείου, με σκοπό την αξιολόγηση των υποβληθεισών σχετικών προσφορών για την 6ήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στην Κρήτη, σαράντα (40) μαθητών της Β΄ Λυκείου. Οι υποβληθείσες προσφορές που κατατέθηκαν ήταν από πέντε (5) Τουριστικά Γραφεία. Αφού ανοίχτηκαν, καταχωρήθηκαν σε ειδικό πίνακα (αναφέρονται οι χαμηλότερες τιμές με καμπίνα) με βάση την θέση των ξενοδοχείων εντός ή εκτός πόλεων και αξιολογήθηκαν με προτεραιότητα στήλης όπως παρακάτω, λαμβάνοντας υπ’ όψη: 1) τις προσφερθείσες από κάθε τουριστικό γραφείο τιμές για τους μαθητές, 2) την ποιότητα και τη θέση των ξενοδοχείων για κάθε περίπτωση και συγκεκριμένα τη δυνατότητα διαμονής εντός των πόλεων Ηρακλείου και Χανίων όπως είχαμε ζητήσει στην προκήρυξη της εκδρομής και 3) τα υπόλοιπα στοιχεία που υποβλήθηκαν αναφορικά με την κάλυψη ασφάλειας αστικής ευθύνης αλλά και την προηγούμενη εμπειρία από συνεργασία με τα τουριστικά πρακτορεία.

ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ

ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΠΟΛΗΣ

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ

Α) ΥΠΕΡ tours

190€

198€

Β) Efthimiou travel

217,3€

Γ) Grecos travel

239€

229€

Δ) Πολυγένης Δ. - Τσιπόπουλος Θ. Ο.Ε.

192€

Ε) TIROGIANNIS TOURS

192€

169€

Η επιτροπή αναθέτει την πραγματοποίηση στο πρακτορείο ΥΠΕΡTours με την τιμή των 190€ ανά μαθητή.

Η Πρόεδρος

Τα μέλη

Αποστολάκης Εμμανουήλ

Καρατώλος Γεώργιος

Τα μέλη του 15μελούς της Β΄ Τάξης:

Μοσχόπουλος Στυλιανός και

Γκουγκαράς Παύλος

Η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Μαγγουρίτσα Χύτα Γεωργία

και το μέλος Φράγκου Ευαγγελία

ΚΡΙΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ
Παρασκευή, 13 Δεκέμβριος 2019 11:24

Πράξη 5η

Θέμα: «Κρίση Προσφορών Ταξιδιωτικών Γραφείων»

Στα Τρίκαλα σήμερα, 13 Δεκεμβρίου 2019, ημέρα Παρασκευή και ώρα 13:00΄, στο Γραφείο της Διευθύντριας του 4ου ΓΕΛ Τρικάλων «Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης», κας. Μαριάννας Αποστόλου παρουσιάστηκαν οι παρακάτω υπογραφόμενοι που αποτελούν την επιτροπή κρίσης προσφορών ταξιδιωτικών γραφείων, που συστάθηκε με την υπ’ αριθμ. 4/12-12-2019 πράξη της Δ/ντριας του Σχολείου, με σκοπό την αξιολόγηση των υποβληθεισών σχετικών προσφορών για διήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στην Αθήνα, 31 μαθητών της Α΄ Λυκείου. Οι υποβληθείσες επτά (7) προσφορές, αφού ανοίχτηκαν, καταχωρήθηκαν σε ειδικό πίνακα κατά σειρά υποβολής τους:

1. 1.Karathanasis travel services: 53 € έως 72
  2. 2.ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΛΑΡΙΣΑΣ Ε.Π.Ε.: 55 € έως 69 €
  3. 3.Πολυγένης Δ. - Τσιπόπουλος Θ. Ο.Ε. : 48 € έως 49 €
  4. 4.ΥΠΕΡ tours: 56,90 € έως 71,30 €
  5. 5.Efthimiou travel : 52,80 € έως 71,10 €
  6. 6.HERODOTUS Tours: 49 € έως 65 €
  7. 7.Κούρεντας TOURS: 57 €

Η επιτροπή λαμβάνοντας υπ’ όψη: 1) τις προσφερθείσες από κάθε τουριστικό γραφείο τιμές για τους μαθητές, 2) την ποιότητα και τη θέση των ξενοδοχείων για κάθε περίπτωση και 3) τα υπόλοιπα στοιχεία που υποβλήθηκαν αναφορικά με την κάλυψη ασφάλειας αστικής ευθύνης, αλλά και την προηγούμενη εμπειρία από συνεργασία με τα τουριστικά πρακτορεία αναθέτει την πραγματοποίηση στο πρακτορείο Πολυγένης Δ. - Τσιπόπουλος Θ. Ο.Ε. με την τιμή των 48 € ανά μαθητή.

Η Πρόεδρος

Τα μέλη

Ζάχος Ζαχαρίας

Γκουγκουστάμος Σπύρος

Οι Πρόεδροι των Τμημάτων της Α΄ Τάξης

Η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

ΚΡΙΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΑΣΣΟΝΑ
Πέμπτη, 07 Νοέμβριος 2019 08:02

Πράξη 19η

Θέμα: «Κρίση Προσφορών Ταξιδιωτικών Γραφείων για εκδρομή Α΄Λυκείου στην Ελασσόνα»

Στα Τρίκαλα σήμερα, 7 Νοεμβρίου 2019, ημέρα Πέμπτη και ώρα 13:00΄, ύστερα από προφορική κλήση της Διευθύντριας του 4ου ΓΕΛ Τρικάλων «Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης», Αποστόλου Μαριάννας, συγκλήθηκε ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου και αφού έλαβε υπ’ όψιν:

1. 1.Τον προγραμματισμό του ΚΠΕ Κισσάβου - Ελασσόνας.
  2. 2.Την επιθυμία των μαθητών της Α΄ Λυκείου να επισκεφθούν στο πλαίσιο μονοήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης το ΚΠΕ Κισσάβου - Ελασσόνας.
  3. 3.Την με αρ. πρωτ. 679/04-11-2019 προκήρυξη προσφορών για την πραγματοποίηση της παραπάνω εκδρομής, σύμφωνα με την οποία η καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης προσφορών ορίστηκε η Τετάρτη 6/11/2019 και ώρα 12:30΄.
  4. 4.Το άρθρο 12 του ΦΕΚ 681/6-3-2017, σύμφωνα με το οποίο ο Σύλλογος των Διδασκόντων και ο Διευθυντής του Λυκείου επιλέγουν την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά.
  5. 5.Τις παρακάτω κατατεθείσες τέσσερις (4) προσφορές οι οποίες ανοίχτηκαν παρουσία του Συλλόγου Διδασκόντων και του Διευθυντή:

Α) Efthimiou travel: 290€ ανά λεωφορείο,

Β) Υπερτουρς Γραφείο Γενικού Τουρισμού: 390€ ανά λεωφορείο,

Γ) Karathanasis travel service: 250€ ανά λεωφορείο και

Δ) Κούρεντας Tours: 280€ ανά λεωφορείο.

αναθέτει την πραγματοποίηση της εκδρομής στο πρακτορείο Karathanasis travel service και με την τιμή 250€ ανά λεωφορείο.

H Διευθύντρια

Ο Σύλλογος Διδασκόντων